Ако мислят, че ще ни накарат да замълчим, лъжат се.

...
Ако мислят, че ще ни накарат да замълчим, лъжат се.
Коментари Харесай

Люпчо Георгиевски: Няма да мълчим, няма да избягаме

„ Ако мислят, че ще ни накарат да замълчим, лъжат се. Няма да избягаме, тук сме се родили и тук ще умрем. Не сме се уплашили, ние сме ванчомихайловисти. Присъдата за мен е чест и тапия. Искаме равни права с всички нации в РСМ, нищо повече. Не желаеме привилегии, само че няма да се спрем. “

Това съобщи един от най-изявените представители на българската общественост в Република Северна Македония и ръководител на закрития от управляващите български културен клуб „ Иван Михайлов “ в Битоля – Люпчо Георгиевски, откакто македонски съд му постанови условна присъда.
Условна присъда за ксенофобия и „ расова ненавист “
Присъдата е условна за период от 1 година, с 2 години изпитателен период. Делото против Георгиевски е за ксенофобия, расизъм и разпространяване на расова ненавист по електронен път – поради издание на цитати от Иван Михайлов.

„ В тези две години аз не мога да споделям цитати от исторически персони, които са българи – това се води расова ненавист. А Мицкоски и неговият екип постоянно насочат обидни послания към българските политици. “
„ Македония още живее в югославски сън “
Георгиевски разяснява още, че съгласно него Скопие не извършва уговорките по Договора за добросъседство и така наречен френско предложение, което има за цел да отбрани конституционните права на българите.

„ Македония към момента живее в югославски сън. В Битоля да вземем за пример гимназията се споделя „ Йосип Броз Тито “. Скопие е избрала пътя на Москва, надалеч е от евроценностите. “
Българската страна застава зад Георгиевски
Наскоро Георгиевски се срещна в София с президента Румен Радев, както и с външния министър Георг Георгиев.

От Министерството на външните работи разясниха, че е „ неприемливо откритото заявяване на принадлежност към българския народ, почитането на български национални знаци и разпространението на достоверна българска литература да се санкционира със опасност от затвор “.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР