Ако имаше правораздаване и то си беше свършило работата Нотариуса

...
Ако имаше правораздаване и то си беше свършило работата Нотариуса
Коментари Харесай

Цветанов: Ако правораздаването си беше свършило работата, Нотариуса щеше да е жив

Ако имаше правосъдие и то си беше свършило работата Нотариуса щеше да е жив и да излежава присъдата си. Това сподели Цветан Цветанов ръководител на Републиканци за България и някогашен вътрешен министър в „ Часът на избора “ по Евроком.
По думите му има и други лица, които също са имали съществено влияние върху правосъдната система и са правили опити за заплашване или държане според на избрани представители на правосъдната система или на изпълнителната власт.
„ Трябва да се върнем във времената, когато фактически имаше разделяне на управляващите - изпълнителна, правосъдна и законодателна. За огромно страдание след 2013 година, когато към този момент имаше нов основен прокурор и зам.-главен прокурор, тогава беше изменена цялостната идея и бяха конфискувани пълномощия на изпълнителната власт, и в общи линии бяха припознати от прокуратурата, тъй като доста от оперативните каузи, които са функционалност и обвързване на изпълнителната власт, бяха трансферирани от ГДБОП в ДАНС и дружно с прокуратурата, тези каузи в действителност не видяха бял свят “, напомни Цветанов.
„ Там имаше доста сериозна, сензитивна оперативна информация за корупция по-високите етажи в правосъдната система, в държавната администрация и също по този начин оперативни каузи, които бяха доста значими и сензитивна информация за проведената престъпност. Само да кажа, че всичко това, което беше трансферирано тогава, за първи път в страна от Европейски Съюз беше направена законодателна смяна и функционалности на Министерство на вътрешните работи, бяха трансферирани на контраразузнавателна конструкция, което го няма на никое място в страните от Европейския съюз. Същевременно някои от тези, които протичаха по оперативните разработки, бяха заличени, а по-късно получиха своето професионално развиване, което усили тази опция за зависимости, които приказваме през днешния ден. Това е функционалност, която следим в процесите на страната, а аз съм уверен, че ще има още веднъж нови пешки, които по всяка възможност може би ще се отстраняват, с цел да не се разплете възелът за тези, които са от горната страна - кукловодите на всичко това, което се случва “, акцентира някогашният вътрешен министър.
Според Цветанов анкетната комисия в Народното събрание по случая с Нотариуса, няма да има успеваемост.
„ Тя ще ни запознае с обстоятелства и условия, които до ден сегашен са станали общественото притежание. И за всичко останало, за което може би обществото би трябвало да бъде осведомено, това ще бъде следствената загадка и няма да може да бъдат разгласени събитията “.
„ Трябва да се направи повсеместен обзор какво се е случило след февруари месец 2020 година, когато е постъпил сигналът за закани към съдията и какви са институционалните дейности. Какви ограничения са подхванати, прекъснато ли е, имало ли е влияние на някой висшестоящ. Ако правосъдната и правоохранителната система си бяха свършили работата, по всички тези сигнали, считам, че през днешния ден Нотариусът щеше да бъде жив, само че може би щеше да излежава своята присъда.
Алексей Петров също може би щеше да е жив, в случай че имаше бързо правосъдие, тъй като по доказателствата на делото „ Октопод “ се правеха всевъзможни вероятни опити за шиканиране на процеса и проточването му във времето “, сподели още Цветанов.
„ Бавното правосъдие дава преимущество на подсъдимите, да влияят върху очевидците и аз мога да дам паралел с друго дело, в което хората са живи и здрави, само че излежават своите присъди. По делото с Килърите имаме доживотни присъди без право на подмяна, за убийства и други закононарушения, които са подготвяли и са правили и бяха потвърдени. Нито един от очевидци не си промени показанията, по време на целия правосъден развой, само че той съумя да завърши в границите на към 2-3 години. Това даде опция, тези хора да получат съответните присъди и околните на жертвите, на убитите да получат някаква задоволеност, че въпреки всичко има някакво правосъдие “, описа някогашният вътрешен министър.
„ Първо постоянно се прави някакъв опит за преодоляване и взаимозависимост на политици, които имат лично мнение, които отстояват някаква кардинална позиция. Аз и други политици не се поддадохме, само че ни бяха формирани каузи и минахме през целия правосъден развой. Тези които се поддадоха не стигнаха до правосъдни процеси, останаха с прекъснати прокурорски следствия, които постоянно могат да бъдат задействани още веднъж. За страдание фактори в държавното ръководство се трансфораха в подвластни от избрани субекти, които въздействат на политичния развой на страната и върху проведената престъпност “, посочи Цветанов.
„ Смятам, че всеки би трябвало да отстоява кардиналната си позиция и да не се поддава”, добави Цветан Цветанов.

Цялото присъединяване на Цветан Цветанов вижте тук:

Източник: eurocom.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР