Георги Клисурски: Не сме обявени за държава в свръхдефицит
Ако до юли държавното управление показа бюджет за 2026 година с недостиг до 3% и прогноза за дефицити до 3% през идващите три години, България няма да влезе в процедурата по свръхдефицит и няма да търпи наказания, уточни някогашният длъжностен министър на финансите и сегашен заместник-кмет на София по финансите
България не е оповестена за страна в свръхдефицит - това решение ще бъде взето дефинитивно от Съвета на Европейски Съюз през юли, съобщи някогашният длъжностен министър на финансите и сегашен заместник-кмет на София по финансите Георги Клисурски
По думите му, в случай че дотогава държавното управление показа бюджет за 2026 година с недостиг до 3% и прогноза за дефицити до 3% през идващите три години, България няма да влезе в процедурата по свръхдефицит и няма да търпи наказания.
" Управляващите имат цялостно болшинство в Народното събрание и биха могли да предложат и одобряват бюджет и прогноза, които дават отговор на условията на Европейски Съюз. Въпросът е единстветно имат ли политическата воля да понижат ненужните разноски в страната задоволително ", уточни Клисурски пред Българската национална телевизия.
България не е оповестена за страна в свръхдефицит - това решение ще бъде взето дефинитивно от Съвета на Европейски Съюз през юли, съобщи някогашният длъжностен министър на финансите и сегашен заместник-кмет на София по финансите Георги Клисурски
По думите му, в случай че дотогава държавното управление показа бюджет за 2026 година с недостиг до 3% и прогноза за дефицити до 3% през идващите три години, България няма да влезе в процедурата по свръхдефицит и няма да търпи наказания.
" Управляващите имат цялостно болшинство в Народното събрание и биха могли да предложат и одобряват бюджет и прогноза, които дават отговор на условията на Европейски Съюз. Въпросът е единстветно имат ли политическата воля да понижат ненужните разноски в страната задоволително ", уточни Клисурски пред Българската национална телевизия.
Източник: faktor.bg
КОМЕНТАРИ




