Ако ДАНС не е сезирал прокуратурата, то това трябва незабавно

...
Ако ДАНС не е сезирал прокуратурата, то това трябва незабавно
Коментари Харесай

Десислава Атанасова: Това е пробив в националната сигурност! Преживяваме машинен Костинброд!

" Ако ДАНС не е сезирал прокуратурата, то това би трябвало неотложно да се направи ". Това съобщи в коридорите на Народно събрание ръководителят на ПГ на ГЕРБ-СДС Десислава Атанасова във връзка изтеклата информация, че заместник-министърът на електронното ръководство Михаил Стойнев влиза в залата в ЦИК, снима с телефона си кодовете на машините за гласоподаване и смъква информацията на флашка.

 

" Това значи, че всеки, който има опция да апелира резултатите от изборите би го направил. Ние сега не знаем тези два кода в какъв брой машини са вкарани, дали е публикуван в цялата страна ".

 

" ПП-ДБ да се разграничат от този човек, който си е разрешил да извърши едно такова деяние. Това  е нарушаване освен на изборните права на жителите, само че и пробив в националната сигурност на страната. В самата информация от ДАНС споделя, че има видеозапис, в който ясно се вижда, че зам.министърт снима с персоналния си телефон ".

 

Председателят на ПГ на ГЕРБ не се ангажира да разяснява при по този начин създалата се обстановка по какъв начин ще започва изборния ден на 29 октомври.

" ЦИК като самостоятелен орган, който е директно зает към този развой би трябвало да ни каже какво следва оттук насетне. ДАНС би трябвало да имат информация какъв брой машини имат този програмен продукт, къде са и дали са доставени към този момент в регионалните управи ".

 

" Въпреки това обаче има значителен риск по-късно изборите да бъдат касирани от съда ".

 

 Ние към този момент един път сме преживявали Костинброд. Ако на българските жители още един път им се наложи да преживеят това с машинен Костинброд ".

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР