Академика (Клинчени) продължава да се изкачва в класирането на румънското

...

Нов силен мач за Пашов в Румъния

Академика (Клинчени) продължава да се изкачва в класирането на румънското състезание. След вчерашната победа с 1:0 над новака отборът към този момент е пети с 23 точки, колкото има и четвъртият.

От тримата българи в Академика игра единствено Георги Пашов. Бившият футболист на,, и направи следващ мощен мач и заслужи положителни оценки за представянето си.
Единствения гол в срещата вкара Разван Андронич в 88-ата минута. Той се разписа от близко след центриране на опитния Кристиан Танасе. Малко преди този момент гостите бяха останали с човек по-малко поради червен картон на Габриел Матей.

В дербито на кръга победи с 2:0 и е единствено на три точки зад отбора от Букурещ.

Лига 1 13 кръг, неделя 13 декември  Академика Клинчени 1:0краен резулат  Аргес Питести