Академик записа страхотна победа и победиха при домакинството си на

...

Академик повали шампиона Балкан в голяма драма в Пловдив

Академик записа страхотна победа и победиха при семейството си на първенеца Балкан със 75:73 в среща от 11-ия кръг в НБЛ.
Прочетете още
Пловдивчани стартираха доста добре дуела и поведоха с 20:15 след първата четвърт. Втората четвърт приключи при 30:17 за Балкан и по този начин на полувремето беше 45:37 за Балкан.

Третата четвърт завърши при 20:16 за гостите. В последната четвърт Балкан водеше с цели 14 точки, само че Академик направи страховит поврат, печелейки последната четвърт с 22:8 и след 75:53 записа неповторим триумф над първенците.

Ренел Къмингс и Джъстин МкКол станаха най-резултатни за пловдивчани с по 14 точки, а 12 добави Николай Маринов.

За Балкан най-резултатен стана пловдивчанинът и някогашен състезател на Академик - Димитър Димитров с 20 точки.

Следващият мач на Академик е домакинство на Спартак Плевен на 18 декември.
Източник: trafficnews.bg