Академик постигна пета победа в контролите, след като победи Шумен

...

Академик с още една победа в контролите, започна с успех в турнир във Варна

Академик реализира пета победа в контролите, откакто победи Шумен със 70:63 в първи мач от шампионата Черноморски игри във Варна.
Прочетете още
Любопитно е, че това беше втора контрола сред двата отбора. Преди това в Шумен Академик още веднъж победи в първата инспекция сред двата тима.

Още в първата част се стигна до двуцифрена разлика в интерес на Академик, само че Шумен бързо навакса и направи поврат във втората. Почивката пристигна при 27:26 за пловдивчани, а те изиграха страхотна трета четвърт, в която взеха солидна преднина.

Всичко към този момент бе ясно при започване на последната част, когато разликата мина 20 точки, и финалният взлом на Шумен този път не стигна за поврат.

Най-резултатен за Академик стана Томислав Минков с 16 точки, Тайлър Криймър добави 14, а с 12 се регистрира Джъстин МакКол.

За Шумен Джъстин Кохаджа стана най-резултатен с 21 точки.

Пловдивчани победиха досега Шумен на два пъти и един път Миньор. Спечелиха Купа Пловдив след триумфи над Левски и ЦСКА. Единствената загуба в инспекциите е от Берое като посетител с една точка.

Източник: trafficnews.bg