Академик победи черногорския Ибър с 77:59 у дома в седмата

...

Академик с пети успех в Балканската лига

Академик победи черногорския Ибър с 77:59 вкъщи в седмата си среща от Балканската лига. Страхотна беше първата четвърт за Академик и пловдивчани завоюваха с 23:8. Във втората Ибър завоюва с 18:16. В третата четвърт пловдивчани се постановиха с 19:14. Последната четвърт приключи 19:19. Така Академик завоюва със 77:59 и записа петата си победа в Балканската лига от началото на сезона. Академик продължава да е водач в групата си с пет победи и две загуби. Най-резултатен стана Васил Бачев с 18 точки, а Николай Николов добави 14. Страхотен мач изигра и младият гений на пловдивчани Кръстомир Михов, който приключи с 13 точки. За Ибър най-резултатен стана Василие Кнежевич с 19 точки. На 12 декември Академик гостува на Ямбол в среща от НБЛ, а на 15 отборът приема Ирони Нахария в идващия си мач от Балканската лига.
Източник: trafficnews.bg