Академик (Пловдив) записа изключително важна победа като домакин на Шумен

...

Трета поредна победа за Академик

Академик (Пловдив) записа извънредно значима победа като хазаин на Шумен и записа трети пореден сполучлив дуел.

Пловдивчани се постановиха със 79:72 в 27-ия кръг от постоянния сезон на НБЛ и по този метод се застопори на осмата позиция със статистика от 9 победи и 16 загуби.

Шумен си остава на последната позиция в класирането и ще се опита да усъвършенства съотношението си победа-загуба в идващия кръг при гостуването на Ямбол.

Гостите водеха в резултата на полувремето 39:33, само че след почивката противникът се оправи несравнимо по-добре с тактическите си задания на паркета и справедливо стигна до крайния триумф. Независимо че Шумен се приближи на 4 точки от разликата в последните минути, въпреки всичко не съумя да се закачи в резултата задоволително.

Джейлъ Минет означи 16 точки за спечелилите, а Томислав Минков добави 15. Адриян Секулов бе над всички с 21, само че те не стигнаха за освен това от почтено показване на последния в класирането.