Академик Пловдив загуби с продължение от Черноморец 94:85 във втория

...

Черноморец излъга Академик с продължение в контрола

Академик Пловдив загуби с продължение от Черноморец 94:85 във втория си мач от предсезонната си подготовка. Мачът се игра в бургаската зала „ Бойчо Брънзов ".

Мунис Туту наниза 32 точки за Черноморец, от които 5 тройки, плюс 9 асистенции и 6 откраднати топки. Макол Моайен оформи дабъл-дабъл – 25 и 19 битки. Симеон Лепичев завърши с 15 точки и 8 битки. Георги Боянов сграбчи 12 битки в добавка към 9 точки.

Капитанът на Академик Пловдив Тони Гуджино също стигна до двойните индикатори – 20 точки и 10 битки. Томислав Минков го последва с 19 и 5 битки. Александър Милов вкара 17 точки. Васил Бачев също откри място измежду най-резултатните с 12 и 8 битки. Омар Крайем направи 11 асистенции в добавка към 9 точки.

В групата на пловдивчани не бяха Николай Николов и Кръстан Кръстанов.

Бургазлии имаха преимущество през огромната част от първото полувреме, като излязоха напред със 7 точки в средата на втория интервал, само че Академик обърна за 46:41 в своя изгода след 20 минути игра. След паузата задатъкът на гостите стана 11 точки, само че и това не спря Черноморец, който стигна до продължение след мощен завършек на последната четвърт и 80:80.

В спомагателните 5 минути „ акулите “ се оказаха по-добри и оформиха крайното 94:85.
Източник: marica.bg