Академик Пловдив се наложи над Дунав 2016 с 89:55 (17:8,

...

Академик Пловдив надигра Дунав 2016 в среща от първенството на България по баскетбол за жени

Академик Пловдив се наложи над Дунав 2016 с 89:55 (17:8, 18:16, 25:17, 29:14) като хазаин в дуел от шестия, финален кръг на втората четворка в женското баскетболно шампионата.

Според календара на Българската федерация по баскетбол сезонът за съставите във втората четворка на шампионата завърши, а тимовете в първата четворка не престават конкуренцията и по-късно ще играят в плейофите (полуфинали, мач за трето място и финал).

Победата над Дунав 2016 бе трета в този стадий на шампионата за Академик, който приключва с актив 3-3, а русенският отбор позволи шеста поредна загуба.

Домакините изиграха по-силна първа четвърт и натрупаха преднина от 9 точки в края й – 17:8. До почивката пловдивчанки усилиха още малко задатъка си и след 20 минути игра Дунав 2016 изоставаше с 24:35.

Последва по-резултатна трета част, в която Академик още веднъж имаше предимство, откъсвайки се напред с близо 20 точки – 60:41 преди последните 10 минути. До края домакините усилиха още повече разликата, която доближи 34 точки.

Ралица Кенарева бе най-резултатна за триумфа с 25 точки, 7 битки и 6 асистенции. Каролина Кирилова осъществя 20 точки, 3 битки и 8 асистенции, а Мила Кръстева приключи с 19 точки, 15 битки и 2 асистенции.

За Дунав 2016 по 10 точки означиха Анета Димитрова и Кристиана Маркова.