Академик (Пловдив) постигна втората си победа над Берое през настоящия

...

Академик разстреля Берое с 15 тройки

Академик (Пловдив) реализира втората си победа над Берое през сегашния сезон. Момчетата на старши треньора Йордан Янков нанизаха 15 тройки в мрежичката на старозагорци и стигнаха до триумфа след.

Така пловдивчани записват своята шеста победа за сезона и се изравняват с днешния си противник по баланс в класирането. Двата отбора разполагат с актив от 6 победи и 6 провали, като Академик е на четвъртата позиция, а Берое - на петата.

Пловдивчани започнаха дуела със серия от 10:2 в първите три минути от мача. Домакините диктуваха събитията на паркета и усилиха задатъка си до цели 17 точки при 25:8, а финалната сирена за откриващия интервал прозвуча при 30:14.

Академик не съумя да задържи високото си равнище през втората част, защото Берое най-накрая се разсъни след проспаната първа част. Старозагорци разчитаха на американското дуо Джими Гавин и Брейди Роуз, което разреши на " зелените " да се приближи на единствено две точки разлика от своя конкурент на огромната отмора - 51:49.

Двата отбора продължаваха да се надстрелват в първите пет минути след почивката. Във втората половина на интервала обаче Академик още веднъж се изстреля напред в резултата и поведе с 9 точки при 80:71. Домакините започнаха последния интервал със серия от 6:2 и още веднъж подвигнаха актива си в двуцифрените размери - 87:73. В минутите до края те не демонстрираха съмнения и сполучливо затвориха дуела - 97:89.

Трима играчи на спечелилите приключиха с по 18 точки - Йере Вучица, Обрад Томич и Николай Николов. Капитанът Васил Бачев остана на асистенция от " дабъл-дабъл " - 16 точки и 9 завършващи подавания, а Николай Титков се разписа с 10 точки и 5 асистенции.

За Берое Брейди Роуз бе под пара с 6 тройки и 25 точки от пейката, Джими Гавин приключи с 18 пункта и 6 асистенции, а Павел Маринов остави 14 точки и 5 завършващи подавания.
Снимки: Владимир Иванов, Sportal.bg