Академик Пловдив победи с 87:82 (27:20, 21:25, 16:15, 23:22) Черноморец

...

Академик Пд се измъчи, но победи Черноморец

Академик Пловдив победи с 87:82 (27:20, 21:25, 16:15, 23:22) Черноморец като хазаин в мач от 13-ия кръг на НБЛ. Успехът е едвам трети за пловдивчани от началото на сезона, като отборът има и девет провали в сметката си. „ Акулите “ са с баланс 5-7.

Мачът в Пловдив стартира добре за баскетболистите на Йордан Янков, като бързо натрупаха нежен задатък от 7 точки. Те обаче разрешиха на противника си да се приближи в резултата и на почивката преднината им беше едвам 3 точки. След паузата играта продължи извънредно равностойно, ката Академик съумя да усили преднината си пред бургазлии единствено с точка преди заключителната четвърт. В нея всичко се решаваше до последната секунда, само че в последна сметка успеха отиде в сметката на домакините.

Васил Бачев вкара 21 точки за Академик, Джейлън Минет се разписа с 14 точки, а 12 наниза Александър Милов.

За Черноморец Георги Боянов осъществя 26 точки, Мунис Туту приключи с дабъл-дабъл – 23 точки и 11 асистенции.