Академик Пловдив надви Миньор 2015 с 88:84 (24:19, 18:24, 27:23,

...

Академик Пловдив се справи с Миньор като гост

Академик Пловдив надделя Миньор 2015 с 88:84 (24:19, 18:24, 27:23, 19:18) като посетител в Перник в мач от 26-я кръг (втора шестица) в Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ).

Победата е девета за Академик от началото на сезона, а отборът на Миньор 2015 позволи 18-а загуба.

Двата състава изиграха доста забавен и оспорван конфликт, в който разликата не надвиши 10 точки. Гостите имаха преимущество от 24:19 в края на първата четвърт, а до почивката Миньор 2015 обърна до 43:42 в своя изгода.

Пловдивчани имаха предимство през по-голямата част от третия интервал и преди финалните 10 минути водеха с 69:66. В тях баскетболистите на Академик Пловдив не изпуснаха водачеството и удържаха опитите на домакините за поврат.

Перничани завоюваха битката под коша (42-28), само че гостите демонстрираха по-ефективна пукотевица.

Ренел Къмингс бе най-резултатен за пловдивчани с 23 точки, 3 битки и 4 асистенции, а Джъстин Маккол оформи „ дабъл-дабъл “ от 20 точки и 10 битки.

За домакините по 16 точки вкараха Георги Кендеров и Данило Арнитович, като първият добави 12 битки, а вторият – 11 битки.

В идващия кръг от НБЛ на 29 март Миньор 2015 ще посрещне Левски в Перник, а ден по-късно Академик Пловдив ще гостува на Берое в Стара Загора./ БТА