Академик Пловдив допусна инфарктна загуба от Локомотив София и продължава

...

Женският Академик падна с продължение от Локо София

Академик Пловдив позволи инфарктна загуба от Локомотив София и продължава без победа в баскетболната А група при дамите. Мачът в зала " Олимпиада " приключи при резултат за Локомотив, а постоянното време 61:61.

Двубоят започва със серия от 10-0 за Локомотив, а разлика се резервира до сходен рейд за Академик, само че във втория интервал. Тогава след 11-0 за домакините, те настигнаха столичанки.

Почивката пристигна при 37:39, а през второто полувреме борбата беше за всеки панер.

Минута преди края на постоянното време Мила Кръстева изведе Академик напред за 60:59, само че Елеонора Петкова обърна за 60:61 с 4 секунди на часовника. 17-годишната Кръстева бе фаулирана със сирената, само че вкара един от двата удара, за 61:61 след 40 минути.

И добавените 5 вървяха панер за панер, преди Академик да спре да осъществя, с над 2 минути до края, което даде отличен късмет за Локомотив и съставът от София се възползва за триумфа.

Двата тима приключиха общо 60 неточности.

17 точки за успеха вкара Магдалена Георгиева, 15 добави Елеонора Петкова, която бе покрай трипъл-дабъл с 9 битки и 8 асистенции.

Мина Василева се включи с 12 точки и 8 битки.

За Академик Мила Кръстева вкара 24 с 8 битки, Валентина Горанова добави 16 и 7 асистенции.
Източник: marica.bg