Академик Пловдив -2 записа десета победа от началото на сезона

...

Академик спечели категорично дербито на Пловдив

Академик Пловдив -2 записа десета победа от началото на сезона в район Юг на ББЛ А група. В среща, изиграна довечера в зала „ Иван Симеонов “ в Пазарджик, отборът надделя градския си противник Локомотив Пловдив със 101:77.

Баскетболистите на Йордан Иванов поведоха с двуцифрена разлика още в началните минути, като след първата част бяха напред с 23:10, най-много поради по-добрата си игра в подкошието. Вторият интервал започва относително равностойно, само че след мощна серия в края на полувремето, на почивката те дръпнаха с 49:29.

Резултатността продължи да бъде доста висока и след паузата. За третата четвърт Локомотив вкара съвсем що се касае за цялото първо полувреме, само че преди заключителната част още веднъж изоставаше с 20, този път при 56:76. До края Академик -2 поддържаше стабилен задатък и нямаше проблем да завоюва безапелационно.

Йоанис Кикрилис приключи с 27 точки, 7 битки и 9 асистенции за триумфа. Кръстомир Михов вкара 21 точки с 10 битки и 7 асистенции. Петър Ралчев има 15 точки и 7 битки, Пламен Манчев вкара 14 точки, 11 има Илиян Илиев.

За Локомотив Калоян Панчев бе над всички с 31 точки и 14 битки, Марио Юруков има 12 точки, Богомил Дичев е с 9 и 10 битки.