Академик отстъпи пред тима на Шампион 2006 с 65:73 (20:17,

...

Шампион 2006 се пребори с Академик

Академик отстъпи пред отбора на Шампион 2006 с 65:73 (20:17, 7:19, 17:16, 21:21) в дуел от четвъртия кръг във Втората тройка от втория стадий на шампионата при дамите. Шампион 2003 реализира трета поредна победа, а пловдивчанки не престават актив 1-2.

Първото полувреме бе много оспорвано. Домакините дръпнаха с 20:17 след 10 минути игра, само че след по-силна втора четвърт гостите от София обърнаха до 36:27 на почивката. Гостите останаха водещи в резултата през второто полувреме, възползвайки се от множеството неточности на състезателките на Академик (27-14) и преди последната част имаха преднина от 8 точки - 52:44.

Елена Димова и Валентина Веселинова бяха най-резултатни за успеха. Първата оформи дабъл-дабъл от 22 точки и 15 битки за цялостни 40 минути на терена, а Веселинова приключи с 20 точки и 5 асистенции.

За домакините Анастасия Калева също направи „ дабъл-дабъл “ от 16 точки и 10 битки.

В идващия кръг на 12 февруари за Академик Пловдив следва посещение на Локомотив София, а Шампион 2003 приема Локомотив на 24 февруари.