Академик Бултекс се пребори за победата при гостуването на Рилски

...

Академик спечели в Самоков и настигна Рилски

Академик Бултекс се пребори за успеха при гостуването на Рилски състезател и след 78:74 в “Арена Самоков” настигна днешния си противник в класирането на НБЛ. И двата отбора имат по 13 победи и 6 загуби след 19 изиграни дуела, като Рилецо е преди всичко в таблицата, а Академик - на второ.

Пловдивчани се настаниха на лидерската позиция в средата на първата четвърт. Те поведоха с 5 точки при 12:7, само че Рилски изравни до 12:12 след пет следващи точки, а малко преди края домакините поведоха с 16:15 след забивка на Травис Тейлър. Гостите въпреки всичко останаха напред - 18:16 след 10 минути, откакто Александър Груев вкара тройка в последните секунди на тази част.

Рилецо заигра доста по-добре от противника си през втората част, нападението проработи добре, а отбраната на тима също бе на равнище. До почивката играчите на Людмил Хаджисотиров позволиха единствено 10 точки в коша си, с цел да поведат с 28:38 в средата на дуела в “Арена Самоков”.

Ролите се размениха през третата четвърт, а Никола Маравич поведе Академик към поврат и вкара 10 от първите 13 точки за своя тим, доближавайки “студентите” на две точки от Рилски - 41:43 след 3 минути и половина от второто полувреме. Кош на Димитър Димитров изравни резултата за 43:43, а интригата остана налице и нещата продължиха да се развиват панер за панер, с цел да се стигне до 58:58 след 30 минути баскетбол.

Александър Груев вкара два следващи коша, с помощта на които Академик поведе с 63:58 рано през четвъртата част. Рилецо изравни до 66:66, само че тройки на Васил Бачев и Мартин Дурчев дърпаха гостите напред - 72:69, а по-късно Димитров вкара още един път за 74:69 при оставащи 3:12 игрови минути. Последваха “сухи” две минути и половина, в които нямаше точки, а Дерик Райт върна вярата за Рилски с тройка за 74:72, само че Академик удържа успеха и завоюва със 78:74.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 74:78 (16:18, 22:10, 20:30, 16:20)