Академик Бултекс 99 продължава безгрешния си ход в Балканската лига,

...

Трета поредна победа за Академик Бултекс в Балканската лига

Академик Бултекс 99 продължава безгрешния си ход в Балканската лига, като завоюва трета победа от три мача досега. Отборът на Асен Николов надигра като посетител Пея в Косово с 98:87 /26:24, 26:19, 29:17, 17:27/ в зрелищен и ефективен мач. Пловдивският баскетболен отбор беше без Василие Кнежевич и Обрад Томич, само че съумя да компенсира с добра далечна пукотевица, като записаха общо 14 тройки.

В първата четвърт Академик Бултекс 99 дръпна след три следващи тройки на Уил Пери, само че домакините съумяха да се върнат също с точна далечна пукотевица. За първите 10 минути двата отбора записаха по 4 тройки. До средата на втората четвърт пловдивският отбор подвигна двуцифрена разлика след бързи пробиви на Шакир Смит и нова тройка на Пери.

До средата на третата четвърт разликата в интерес на Академик Бултекс 99 стана 19 точки след тройки на Шакир Смит /3/, Бачев и Тенчев. С нови тройки на Бачев и Секулов разликата надвиши 20 точки. В последната четвърт домакините съумяха да стопят 10 точки от пасива си.

Шакир Смит направи огромен мач за спечелилите, като записа трипъл-дабъл – 31 точки, 11 битки и 10 асистенции и коефициент 41. Васил Бачев добави 23 точки и 9 битки, Уил Пери се регистрира с 18 точки.

Среща от Балканската лига по баскетбол за мъже:

Пея (Косово) - Академик Бултекс 99 (България) 87:98 (24:26, 19:26, 17:29, 27:17)