Академик Бултекс 99 постигна втората си победа от началото на

...

Академик Бултекс 99 продължи лошата серия на Черноморец

Академик Бултекс 99 реализира втората си победа от началото на сезона в НБЛ след погром с 95:68 (18:20, 27:17, 23:10, 27:21) против новаците в елита от Черноморец (Бургас). С този триумф пловдивчани към този момент имат баланс от 2-1, до момента в който бургазлии не престават да имат единствено провали - три загуби в три мача до момента.

Алекс Лонг с “дабъл-дабъл” от 22 точки и 14 битки за единствено 23 минути бе най-хубав за домакините, а Уил Пери се включи с 18 точки от пейката. Шакир Смит с 16 точки, Василие Кнежевич с 14 и Тенчо Тенчев с 12 допълниха листата с топреализатори за състава на Асени Николов, до момента в който Васил Бачев вкара единствено 7, само че даде 9 асистенции и лиши 5 топки.

Единствено първата четвърт в Пловдив през днешния ден бе по-интригуваща и приключи с две точки задатък за гостите - 18:20. До почивката Академик Бултекс 99 напълно обърна развиването на дуела в мечтаната посока, с цел да поведе с 45:37, а в третата четвърт домакините позволиха единствено 10 точки в коша си, като по този метод усилиха дистанцията по отношение на съперника до 21 точки - 68:47 след изиграни минути.

Във финалните 10 те прибавиха още шест точки към задатъка си за краен резултат 95:68. Георги Кендеров изигра мощен мач за бургаския отбор - 17 точки, 11 битки и 4 асистенции. Стоян Милчев добави 15 точки и 6 битки, а Блейк Рейнълдс остана с 13 точки, 8 битки и 3 отнети топки.

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ) - ЧЕРНОМОРЕЦ (БУРГАС) 95:68 (18:20, 27:17, 23:10, 27:21)

АКАДЕМИК БУЛТЕКС 99 (ПЛОВДИВ): Адриян Секулов, Шакир Смит 16, Васил Бачев 7, Василие Кнежевич 14, Алекс Лонг 22 (Тенчо Тенчев 12, Мартин Сотиров 3, Уилям Пери 18, Илиян Ставрев, Йоанис Кикрилис, Марио Боянов 3)

ЧЕРНОМОРЕЦ (БУРГАС): Джамал Кинг 5, Робърт Георгиев 3, Стоян Милчев 15, Блейк Рейнолдс 13, Георги Кендеров 17 (Ангел Димитров 7, Николай Георгиев, Симеон Русинов 3, Мартин Чоков, Тавон Джоунс 5) Снимки: Sportal.bg