Академик Бултекс 99 грабна първа купа за сезона, макар и

...

Академик Бултекс 99 с първа купа за сезона

Академик Бултекс 99 сграбчи първа купа за сезона, въпреки и в другарски шампионат. Отборът на Асен Николов завоюва конкуренцията в Плевен, откакто на финала победи Черно море с 86:79 (23:24, 15:15, 20:18, 28:22). Така пловдивският отбор взе реванш за загубата си от моряците в плейофа на предишното състезание. Срещата стартира равностойно, като във втората четвърт Академик Бултекс 99 се откъсна с 6 точки, само че не съумя да задържи задатъка. Упражнението се повтори по-късно в мача, само че варненци още веднъж съумяха да възстановят равновесието. Чак в 4-та минута на последната четвърт студентите съумяха да пернат, със серия от 11:0 и задатък от 9 точки. До края те държаха противника си на безвредна разлика и справедливо победиха в шампионата. Мануел Джонсън бе най-полезен за спечелилите с 19 точки, 5 битки и 2 асистенции. Той стана и MVP на шампионата. Васил Бачев направи следващия си мощен мач и добави 15 точки, а с по 11 точки се отличиха Шакир Смит и Васил Михайлов. За Черно море Симеон Илиев изнесе доста мощен мач като приключи с дабъл-дабъл от 26 точки и 10 битки. 18 точки, 6 овладени топки и 5 асистенции записа Цветослав Острев. В мача за третото място Левски съкруши домакина Спартак Пл със 105:79.