Администрацията на Тръмп въвежда правила, насочени към токсичната пепел от въглищни заводи
Агенцията за запазване на околната среда в четвъртък предложи отслабени правила, регулиращи безвредното изхвърляне на пепелта, създадена от изгарянето на въглища. Тези регулации бяха засилени при администрацията на Байдън като част от по-широка принуда против замърсяването от въглищни електроцентрали.
Администрацията на Тръмп предложи облекчение на стандартите за наблюдаване и отбрана на подпочвените води наоколо до някои места за въглищна пепел, отменяйки разпоредбите, налагащи почистването на цели въглищни парцели, вместо единствено на местата, където е изхвърлена пепел. Ревизиите също ще улеснят повторното потребление на пепелта от въглища за други цели.
Администраторът на EPA Лий Зелдин сподели, че предлагането отразява „ уговорката на организацията за възобновяване на американското енергийно владичество, подсилване на кооперативния федерализъм и пригаждане към неповторими условия в избрани уреди (пепел от въглища).
Изгарянето на въглища създава големи количе...
Прочетете целия текст »




