Агенцията посочва, че президентът на САЩ Доналд Тръмп е обещал

...
Агенцията посочва, че президентът на САЩ Доналд Тръмп е обещал
Коментари Харесай

Зеленски: Разговорите между САЩ и Русия за войната, които изключв...

Агенцията показва, че президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп е заречен да постави завършек на войната в границите на шест месеца след встъпването си в служба, само че позициите на двете страни са много надалеч една от друга и не е ясно по какъв начин може да бъде осъществено съглашение за преустановяване на огъня.

 

Междувременно украинските сили не престават да губят територии в Източна Украйна, а страната е изправена пред съвсем ежедневни съветски офанзиви, ориентирани против жилищни здания и инфраструктура, което поражда опасения, че съветският водач Владимир Путин избира да не рискува, тъй като има вяра, че ще победи във войната.

 

Ето някои значими моменти от изявлението на АП със Зеленски:

Президентът бе безапелационен, че диалозите сред Съединени американски щати и Русия за войната в неговата страна, които изключват Украйна, биха били " рискови " и той се стреми към повече връзка сред администрацията на президента Тръмп и Киев. Забележките му бяха в отговор на мненията на Тръмп от петък, който съобщи, че американски и съветски публични лица " към този момент беседват " за преустановяване на войната.

 

Тръмп означи, че администрацията му е провела " доста съществени " диалози с Русия, само че не даде повече детайлности. Зеленски съобщи, че екипът му е в контакт с администрацията на Тръмп, само че тези полемики са на " общо равнище " и той счита, че скоро ще се проведат персонални срещи за създаване на по-подробни съглашения.

 

Планираното посещаване на специфичния делегат на Тръмп за Русия и Украйна Кийт Келог бе отсрочено. Зеленски акцентира, че то ще бъде пренасрочено. Той също по този начин съобщи, че с Тръмп са разискали среща за създаване на проект за съглашение за преустановяване на огъня. Зеленски изрази вяра, че това ще докара до диалози с съветски публични представители.

 

АП разяснява, че основно значим въпрос, който ще бъде в основата на всяко предложение за преустановяване на огъня, ще бъде готовността на Русия да взе участие в диалози, изключително в този момент, когато нейните сили наподобява имат превъзходство на бойното поле. Зеленски сподели, че Путин пояснява директните договаряния с Киев като водещи до крах. Според него Тръмп би могъл да притегли Путин на масата за договаряния посредством опасността от наказания, ориентирани към енергийната и банковата система на Русия, както и посредством продължаващата поддръжка за украинските военни.

Зеленски посочи, че участието в НАТО е " най-евтиният " вид за съдружниците на Украйна и би укрепило позициите на Тръмп в геополитически проект. Другите сюжети, които включват въоръжаване и образование на 800-хилядната украинска войска, биха били скъпи за поддържане с течение на времето от страна на съдружниците на Съединени американски щати и Европа, сподели Зеленски. Той също по този начин съобщи, че въоръжените сили на Украйна биха се трансформирали в предимство за алианса, изключително в случай че Тръмп се стреми да върне вкъщи американските войски зад граница.

 

Одобряването на кандидатурата на Украйна за участие в НАТО би било " огромна победа " за Тръмп, счита Зеленски, явно апелирайки към склонността на президента на Съединени американски щати към спечелилите и бизнес покупко-продажбите.

 

Украинският водач добави, че френското предложение за разполагане на европейски сили в Украйна като възпираща мощ придобива форма, само че изрази песимизъм за него, като съобщи, че остават доста въпроси по отношение на структурата на командване и надзор, броя на войските и техните позиции. Зеленски посочи, че е споделил както на френския президент Еманюел Макрон, по този начин и на Тръмп, че разновидността за разполагане на европейски войски в Украйна е добре пристигнал, само че самичък по себе си той няма да бъде задоволителна гаранция за сигурност.

Зеленски сподели още: " Представете си, че има контингент. Въпросът е кой ще го управлява? Кой ще е основният? Какво ще създадат, в случай че има съветски удари? Ракети, десанти, нахлуване откъм морето, секване на сухопътната граница, нахлуване. Какво ще създадат? Какви ще са техните компетенции? ", заключи президентът, представен от Асошиейтед прес.
Източник: frognews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР