АФК Хасково взе дербито на Хасково, като победи с 1:0

...

АФК-то взе дербито на Хасково СНИМКИ

АФК Хасково взе дербито на Хасково, като победи с 1:0 играещия в трета лига отбор на Хасково 1957.

Страшно хубав гол от волле отвън пеналта вкара Хакан Фикрет в 36 минута на мача, който бе от първия прелиминарен кръг на Купата на аматьорската лига. Всъщност мачът се явява и районен полуфинал.

През първото полувреме младежите от АФК Хасково- в бели екипи, натискаха повече съперника си, който играеше с червено-бели фланелки и черни гащета.

През второто полувреме тимът на треньора Емил Ангелов Бабангида се опита да изравни и натисна възпитаниците на сътрудника му Живко Иробалиев.

АФК Хасково, който играе в регионалната група обаче се бранеше доста проведено и на три пъти можеше да реши мача с кинжални контраатаки.

Факли, бомбички и пушек ознаменуваха успеха на момчетата на Живко Иробалиев, а те се радваха след мача на калния терен все едно към този момент са спечелили купата.

Към края на срещата футболистите на Хасково 1957 натиснаха крепко, с цел да изравнят, само че стигнаха единствено до две три мелета и разногласия за дузпи, които съдията заслужено не отсъди.

По същото време в Димитровград на стадион " Миньор " се игра друго районно дерби - сред Димитровград 1947 и Свиленград. Домакините завоюваха мача след минимална победа с 1:0. Така на районния край се класираха АФК Хасково и Димитровград, които не се знае още по кое време ще го играят.

Подробности за двете дербита четете на следващия ден.
Източник: marica.bg