Адриан Андреев ще играе за бронзов медал на финалния Мастърс

...

Адриан Андреев загуби полуфинала на юношеския Мастърс

Адриан Андреев ще играе за бронзов орден на финалния " Мастърс " за юноши по тенис в Чънду, Китай, където се събират осемте най-хубави юноши за годината. В равносилен полуфинал Андреев отстъпи с 6:7(4), 3:6 на Брендън Накашима от Съединени американски щати. Адриан стартира по-добре срещата и първи стигна до пробив за 2:1. При 4:2 Накашима направи рибрейк, само че Андреев отговори с нов пробив за 5:4. При този резултат българинът имаше сетбол, само че не съумя да се възползва и по този начин се стигна до тайбрек. В него Накашима поведе с 6:3 точки и при втората си опция завоюва сета за 64 минути игра.

Загубата на първата част се отрази отрицателно на Адриан и той позволи закъснение от 1:4 във втората част. Ади върна един пробив и понижи на 3:4, само че загуби идващите два гейма, а с това и мача 1 час и 48 минути игра. Така на следващия ден Андреев ще играе в спор за бронзовите медали против олимпийския първенец Юго Гастон от Франция или номер 1 в света Чун Цън от Китайско Тайпе.