Адриан Андреев се класира за втора поредна година за четвъртфиналите

...

Андреев на четвъртфинал в Испания

Адриан Андреев се класира за втора поредна година за четвъртфиналите на шампионата по тенис на клей от сериите " Чалънджър " в Маспаломас (Испания) с награден фонд 73 хиляди евро.

Андреев в профил представителя на домакините Давид Хорда Санчис с 6:3, 7:6(5) след 104 минути игра.

22-годишният софиянец сервира солидно и не позволи пробив в срещата. Той стартира добре и поведе с 3:1, след което си обезпечи триумфа в първия сет с още един брейк в деветия гейм.

Във втората част се стигна до табрейк, в който Андреев в началото пропиля задатък от 4:1 точки, само че след 5:5 завоюва две следващи разигравания, а с това и мача.

С триумфа българинът си обезпечи 2000 евро и 16 точки за международната класация, в която заема 264-ата позиция.

За място на полуфиналите той ще играе против поставения под номер 3 Филип Мишолич (Австрия). Двамата не са се срещали до момента, а 22-годишният Мишолич е 158-и в класацията на АТП.