Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира

...

Адриан Андреев е четвъртфиналист на двойки на Чалънджър в Нидерландия

Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на двойки на шампионата по тенис на червени кортове от сериите " Чалънджър " в Амерсфоорт (Нидерландия) с награден фонд от 45 730 евро.

Българинът и Георги Кравченко (Украйна) победиха Андреа Коларини (Аржентина) и Стефано Травалия (Италия) с 6:3, 6:2 за 58 минути.

По-рано през днешния ден Андреев, откакто загуби от поставения под №2 в схемата Роберто Карбайес Баена от Испания с 4:6, 4:6. Преди този мач Андреев реализира три следващи победи (две в квалификациите и една в главната схема). Така той проработи 11 точки за международната класация и 730 евро от наградния фонд.

Друг българин Александър Василев записа две безапелационни победи на шампионата от четвърта категория на ITF във Веска (Чехия).

В първата си среща Василев се наложи с 6:1, 6:1 над Андрий Поритски от Украйна. След това Александър отстрани и №6 в схемата Иржи Чизек от Чехия с 6:4, 6:0. Българинът ще играе на четвъртфиналите против различен представител на домакините Юкуб Волески.