Адриан Андреев се класира на финала на Чалънджър турнира в

...

Андреев ще играе за най-голямата титла в кариерата си

Адриан Андреев се класира на финала на Чалънджър шампионата в Задар след триумф над международния №273 Тимофей Скатов от Казахстан с 6:3, 6:4. Това е дебютен Чалънджър край за българина.

Мачът стартира с разменени геймове сред двамата тенисисти, само че Андреев проби за 3:2 в първия сет, а по-късно не позволи съперника му да върне пробива.

Вторият сет стартира по превъзходен метод за третата ни ракета и нашето момче проби за 2:0. След това обаче последва рибрейк от страна на Скатов. Българинът не се поколеба и още веднъж направи пробив за 3:1, а по-късно натрупа задатък до 4:1. Казахстанецът се опита да се върне в срещата и след пробив при 4:3 изравни за 4:4. Андреев още веднъж откри надзор над срещата и с решителен пробив за 6:4 затвори мача в своя изгода.

Утре Адриан ще спори за най-голямата купа в кариерата си, а негов конкурент ще бъде словакът Йозеф Ковалик, който победи чеха Йонас Форейтек с 6:4, 6:3.