Адриан Андреев преодоля успешно първи кръг на квалификациите на турнира

...

Адриан Андреев започна с победа в Брест

Адриан Андреев преодоля сполучливо първи кръг на квалификациите на шампионата на твърди кортове в Брест (Франция) от сериите Чалънджър с награден фонд 118 000 евро, заяви формалният уебсайт на Българската федерация по тенис.

Българинът победи 12-ия в схемата украинец Олексий Крутих със 7:6(4), 7:6(4) в мач, траял два часа и 17 минути и се класира за втория кръг на пресявките.

Съперник на Андреев в разногласието за класиране в главната скица ще бъде четвъртият подложен Дуйе Айдукович от Хърватия.

Адриан Андреев избави три сетбола в първата част и изравни за 5:5, след което завоюва тайбрека.

Във втория сет той поведе с 4:1, само че позволи равнене за 4:4. При 6:5 българинът пропусна два мачбола, само че съумя да стигне до успеха още веднъж след тайбрек.
Източник: novsport.com