Адриан Андреев преодоля първия кръг на турнира по тенис за

...

Андреев преодоля първия кръг на квалификациите на Чалънджър в Нидерландия

Адриан Андреев преодоля първия кръг на шампионата по тенис за мъже от сериите " Чалънджър " в Амерсфоорт, Нидерландия. Българинът, който заема 362-о място в международната класация, победи с безапелационното 6:3, 6:4 представителя на домакините Елгин Хьоблал.

Турнирът в Амерсфоорт е на клей и предлага награден фонд в размер на 45 хиляди евро.

Андреев стартира мача с два пробива и триумф на личен сервис сред тях, приключвайки първия сет с лекост за 36 минути. Вторият продължи единствено четири повече, откакто третата ракета на България стартира още веднъж с 3:0 и затвори дуела с третия си пробив от първи мачбол.

Съперник на Андреев за попадане в главната скица ще бъде испанецът Иниго Сервантес, който заема 1162-о място в ранглистата на АТП.