Администрацията на САЩ смята, че предаването на Соледар и Артемовск

...
Администрацията на САЩ смята, че предаването на Соледар и Артемовск
Коментари Харесай

Белият дом заяви, че превземането на Соледар и Артемовск от Руската федерация няма стратегическо значение

Администрацията на Съединени американски щати счита, че предаването на Соледар и Артемовск (украинско име Бахмут) на Русия няма да има стратегическо значение, сподели на постоянен брифинг Джон Кирби, координатор по стратегическите връзки в Съвета за национална сигурност на Белия дом.

„ Не можем да потвърдим известията, че той е паднал. Виждал съм съветски изказвания по този въпрос. Украинците споделят, че всичко е друго. Ние не поддържаме наличие на място, тъй че не мога да потвърдя това “, сподели Кирби, представен от ТАСС.

Той назова Соледар „ малко селце в Донбас “. „ Вярваме, че руснаците се интересуват от него по две аргументи. Първо, тъй като считат контрола над него за значим от позиция на опцията да завладяват и по-късно да задържат Бахмут. Освен това има солни мини. Така че считаме, че тук има и стопански интерес <...> “, изясни представителят на Белия дом.

„ Не знаем по какъв начин ще се развие по-нататък. Така че няма да предвиждам неуспех или триумф в този случай. Но даже в случай че Русия превземе Бахмут и Соледар, това няма да окаже стратегическо въздействие върху самата война. И сигурно няма да спре или забави украинците в опитите им да си върнат територията “, добави Кърби.

В сряда вечерта създателят на ЧВК " Вагнер " Евгений Пригожин съобщи, че Соледар, за който се водят боеве през последните дни, е бил стихотворец под надзор от съветската войска.

По-късно формалният представител на Министерството на защитата на Руската федерация генерал-лейтенант Игор Конашенков заяви, че съветските войски са блокирали Соледар от север и юг и в града се водят боеве. Днес, в петък сутринта, беше обявено, че в града няма огнища на опозиция.

Превод: Европейски Съюз

Абонирайте се за Youtube канала на новото музикално предаване " Рефлексии " и ще преживеете прелестни мигове с музиката на Барока: https://www.youtube.com/watch?v=HoGUFCffd70

Влизайте непосредствено в сайта www.pogled.info . Споделяйте в профилите си, с другари, в групите и в страниците. По този метод ще преодолеем рестриктивните мерки, а хората ще могат да доближат до различната позиция за събитията!?

Абонирайте се за нашия Ютуб канал: https://www.youtube.com
Източник: pogled.info


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР