Администрацията на президента Доналд Тръмп днес посрещна 59 бели южноафриканци,

...
Администрацията на президента Доналд Тръмп днес посрещна 59 бели южноафриканци,
Коментари Харесай

Това е геноцид: САЩ посрещнаха първите 59 бели южноафриканци, на които бе предоставен статут на бежанци ВИДЕО

Администрацията на президента Доналд Тръмп през днешния ден посрещна 59 бели южноафриканци, на които е възложен статут на бежанци в Съединени американски щати, защото са считани за жертви на расова дискриминация - ход, който провокира рецензии от страна на демократите и провокира комплициране в Южна Африка, съобщи Ройтерс, представена от Българска телеграфна агенция.

Президентът на Съединени американски щати Доналд Тръмп е блокирал приемането на най-вече небели бежанци от останалата част на света, само че през февруари предложи да презасели африканерите, потомци на най-вече холандски заселници, като съобщи, че те са изправени пред дискриминация.

Запитан през днешния ден за какво белите южноафриканци са били сложени преди жертвите на апетит и война в други елементи на Африка, Тръмп съобщи, без да показа доказателства, че африканерите са били убивани.

" Това е геноцид ", сподели Тръмп пред кореспонденти в Белия дом, като отиде по-далеч от преди, повтаряйки десни изказвания за хипотетичното им гонене. Той не бил благоразположен към африканерите, тъй като са бели, сподели Тръмп и добави, че тяхната раса " няма никакво значение за мен ".

Южна Африка твърди, че няма доказателства за гонене и че изказванията за " геноцид против белите “ в страната не са подкрепени с доказателства.

Третиране на белите южноафриканци като бежанци, бягащи от подтисничество, провокира паника и насмешки от страна на южноафриканските управляващи, които споделят, че администрацията на Тръмп е навлязла във вътрешен проблем, който не схваща.

ФБР е наредило на сътрудниците си да усилят времето, което отделят на обвързваните с противозаконните имигранти каузи и да понижат следствието на така наречен закононарушения на белите якички, заяви Ройтерс, представена от Българска телеграфна агенция.

На поредност от срещи сътрудниците на ФБР са били известени по места, че ще би трябвало да стартират да отделят към една трета от времето си, с цел да оказват помощ на администрацията на Тръмп да се оправи с противозаконната имиграция.

Било им е казано, че преследването на случаи на " бели якички " ще бъде свалено от приоритет най-малко до края на 2025 година, обявиха хора, на които бе предоставена анонимност, с цел да обсъдят въпроса, уточни Ройтерс.

Говорителка на ФБР не даде коментар по въпроса за новата инструкция.

В исторически проект имиграционното правоприлагане значително не е било в компетенциите на службите на министерството на правораздаването, отбелязва Ройтерс. Но защото президентът Доналд Тръмп е засилил дейностите против имиграцията, хиляди федерални чиновници на правоприлагащите органи от голям брой организации през последните месеци се заеха с нова работа като имиграционни правоприлагащи органи, като изтеглят запаси от битката с престъпността от други области.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР