Съдът отхвърли жалбата на автощъта Капитолия, демонтажът в Борисовата градина продължава
Административният съд в София-град е отхвърлил жалбата на ползвателите на " Капитолия " против дейностите на Столичната община по премахването на противозаконните структури в Борисовата градина.
Това заяви заместник-кметът на Столичната община по правни въпроси Стефан Дъров.
" Нямаме безусловно никакви терзания от юридическо естество и съдът преди малко го удостовери с предписание, с което напълно отхвърля жалбата на ползвателите ", съобщи Дъров.
По думите му за общинската администрация законосъобразността на подхванатите дейности в никакъв случай не е била под подозрение.
" Столична община просто извършва закона и влезнало в действие правосъдно решение, а опитите за процедурен бойкот в последната минута претърпяха цялостен неуспех ", добави зам.-кметът.
Жалбата е била подадена по реда на Административнопроцесуалния кодекс. Ползвателите на " Капитолия " са оспорили фактическите дейности на общината по премахването на противозаконните обекти и ограждането на терена.
Според Столичната община съдът е удостоверил законосъобразността на дейностите на администрацията и е отхвърлил следващия опит да бъде спряно освобождението на терена.
Дъров дефинира като " демонстрация на извънреден цинизъм " изказванията на ползвателите, че оградата пречи на комерсиалната им активност.
" Има един главен юридически и житейски принцип: никой не може да черпи права от личното си противоправно държание. " Капитолия " са завзели този парцел безусловно нелегално от години и претенциите им за бизнес комфорт в публичен парк са неуместни. Радвам се, че съдът удостовери тази позиция ", съобщи той.
Зам.-кметът акцентира, че ограждането на обекта остава в действие като наложителна и неотложна мярка за сигурност.
" Това е строителна площадка в сърцето на най-посещавания парк в София. На метри отсам минават хиляди жители, деца с колела и тротинетки. Демонтират се тонове солидни железни структури. Ние няма да рискуваме сигурността и живота на нито един софиянец в името на нечия противозаконна търговия ", сподели още Дъров.
След правосъдното предписание работата на място в Борисовата градина продължава под контрола на общинските чиновници. По информация на Столичната община асфалтът към пилоните към този момент е разкопан, с цел да бъдат открити анкерните болтове и структурите да бъдат отстранени радикално.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Това заяви заместник-кметът на Столичната община по правни въпроси Стефан Дъров.
" Нямаме безусловно никакви терзания от юридическо естество и съдът преди малко го удостовери с предписание, с което напълно отхвърля жалбата на ползвателите ", съобщи Дъров.
По думите му за общинската администрация законосъобразността на подхванатите дейности в никакъв случай не е била под подозрение.
" Столична община просто извършва закона и влезнало в действие правосъдно решение, а опитите за процедурен бойкот в последната минута претърпяха цялостен неуспех ", добави зам.-кметът.
Жалбата е била подадена по реда на Административнопроцесуалния кодекс. Ползвателите на " Капитолия " са оспорили фактическите дейности на общината по премахването на противозаконните обекти и ограждането на терена.
Според Столичната община съдът е удостоверил законосъобразността на дейностите на администрацията и е отхвърлил следващия опит да бъде спряно освобождението на терена.
Дъров дефинира като " демонстрация на извънреден цинизъм " изказванията на ползвателите, че оградата пречи на комерсиалната им активност.
" Има един главен юридически и житейски принцип: никой не може да черпи права от личното си противоправно държание. " Капитолия " са завзели този парцел безусловно нелегално от години и претенциите им за бизнес комфорт в публичен парк са неуместни. Радвам се, че съдът удостовери тази позиция ", съобщи той.
Зам.-кметът акцентира, че ограждането на обекта остава в действие като наложителна и неотложна мярка за сигурност.
" Това е строителна площадка в сърцето на най-посещавания парк в София. На метри отсам минават хиляди жители, деца с колела и тротинетки. Демонтират се тонове солидни железни структури. Ние няма да рискуваме сигурността и живота на нито един софиянец в името на нечия противозаконна търговия ", сподели още Дъров.
След правосъдното предписание работата на място в Борисовата градина продължава под контрола на общинските чиновници. По информация на Столичната община асфалтът към пилоните към този момент е разкопан, с цел да бъдат открити анкерните болтове и структурите да бъдат отстранени радикално.
Още по тематаПодкрепете ни
Уважаеми читатели, вие сте тук и през днешния ден, с цел да научите новините от България и света, и да прочетете настоящи разбори и мнения от „ Клуб Z “. Ние се обръщаме към вас с молба – имаме потребност от вашата поддръжка, с цел да продължим. Вече години вие, читателите ни в 97 страни на всички континенти по света, отваряте всеки ден страницата ни в интернет в търсене на същинска, самостоятелна и качествена публицистика. Вие можете да допринесете за нашия блян към истината, неприкривана от финансови зависимости. Можете да помогнете единственият гарант на наличие да сте вие – читателите.
-->
Източник: clubz.bg
КОМЕНТАРИ




