Административен съд – Пловдив потвърди окончателно глоба от 51,13 евро

...
Административен съд – Пловдив потвърди окончателно глоба от 51,13 евро
Коментари Харесай

По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет

Административен съд – Пловдив удостовери дефинитивно санкция от 51,13 евро (100 лева) за стоматолога доктор Десислава Георджева след гибелта на 6-годишния Ангел Райчев от Белащица.

Детето умря на 4 април 2025 година след траяла с часове стоматологична намеса под обща упойка. Санкцията е наложена за административно нарушаване – липса на наложителна консултация с педиатър преди лекуването.

След случая Изпълнителна организация " Медицински контрол " наложи две санкции – надлежно от 153,39 евро (300 лева) и 51,13 евро, само че по-високата бе анулирана от съда.

Втората остава в действие, защото съдът приема, че е потвърдено нарушаване на медицинските стандарти. По делото е посочено, че глобата става дефинитивна и заради пропуск на обжалване в период от страна на лекаря.

В началото на юни предходната година, по-късно той бе пуснат под гаранция от 3000 лева

, а от Българския лекарски съюз приканиха хората да търсят отговорност по институционален ред.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР