Комисарят на НБА продължава с разговорите за “НБА Европа”
Адам Силвър е на мнение, че това би подобрило равнището на баскетбола на Стария континент
Многобройни претенденти са предложили вложения от най-малко 1 милиард $ в подготвяната лига НБА Европа, заяви изданието The Athletic. Преди крайния период за необвързващи оферти е имало интерес от над 120 вложители с разнообразни цени.
„ Получихме забележителен интерес от редица евентуални тимове и вложители за непрекъсната позиция в нова лига на Стария континент “, сподели заместник-комисарят на НБА Марк Тейтъм в изказване пред The Athletic и добави:
„ Нивото на ангажираност и мащабът на офертите отразяват вярата на пазара в оферти от нас модел и големия, необработен капацитет на европейския баскетбол. Сега ще разгледаме офертите по-подробно и ще съставим къс лист с сътрудниците, които споделят нашата визия и ангажимент за ускорение на растежа на играта на целия континент. “
Съобщава се, че НБА търси сред 500 милиона и 1 милиард $ за непрекъснато участие в лигата.
Градовете, които бяха обявени, като 12 непрекъснати франчайза, са Лондон, Манчестър, Париж, Лион, Рим, Милано, Барселона, Мадрид, Берлин, Мюнхен, Атина и Истанбул. Към тези 12 „ лицензирани “ тима всяка година ще се причисляват четири отбора, които влизат посредством представянето в по-малките лиги в цяла Европа.
Напоследък се ускоряват диалозите и за капацитета за партньорство сред НБА и Евролигата.
„ Мисля, че за подобряването на европейския баскетбол най-хубавият резултат би бил, в случай че се обединим с Евролигата и да измислим последователен метод за развиване на играта в цяла Европа “, разяснява комисарят на НБА Адам Силвър предходната седмица.
Целта на Силвър остава стартирането на новата лига НБА Европа през октомври 2027 година.
Многобройни претенденти са предложили вложения от най-малко 1 милиард $ в подготвяната лига НБА Европа, заяви изданието The Athletic. Преди крайния период за необвързващи оферти е имало интерес от над 120 вложители с разнообразни цени.
„ Получихме забележителен интерес от редица евентуални тимове и вложители за непрекъсната позиция в нова лига на Стария континент “, сподели заместник-комисарят на НБА Марк Тейтъм в изказване пред The Athletic и добави:
„ Нивото на ангажираност и мащабът на офертите отразяват вярата на пазара в оферти от нас модел и големия, необработен капацитет на европейския баскетбол. Сега ще разгледаме офертите по-подробно и ще съставим къс лист с сътрудниците, които споделят нашата визия и ангажимент за ускорение на растежа на играта на целия континент. “
Съобщава се, че НБА търси сред 500 милиона и 1 милиард $ за непрекъснато участие в лигата.
Градовете, които бяха обявени, като 12 непрекъснати франчайза, са Лондон, Манчестър, Париж, Лион, Рим, Милано, Барселона, Мадрид, Берлин, Мюнхен, Атина и Истанбул. Към тези 12 „ лицензирани “ тима всяка година ще се причисляват четири отбора, които влизат посредством представянето в по-малките лиги в цяла Европа.
Напоследък се ускоряват диалозите и за капацитета за партньорство сред НБА и Евролигата.
„ Мисля, че за подобряването на европейския баскетбол най-хубавият резултат би бил, в случай че се обединим с Евролигата и да измислим последователен метод за развиване на играта в цяла Европа “, разяснява комисарят на НБА Адам Силвър предходната седмица.
Целта на Силвър остава стартирането на новата лига НБА Европа през октомври 2027 година.
Източник: novsport.com
КОМЕНТАРИ




