Абсурдно е замразяването на заплати, ако някой реши да го

...
Абсурдно е замразяването на заплати, ако някой реши да го
Коментари Харесай

Димитър Манолов: Абсурдно е замразяването на заплати, ако някой реши да го прави, ще му се отворят главоболия

„ Абсурдно е замразяването на заплати, в случай че някой реши да го прави, ще му се отворят главоболия. В някои системи приходите към момента са на сериозни равнища. “ Това сподели президентът на КТ „ Подкрепа “ Димитър Манолов.

„ Вече получихме оферти от наши структури, в които са заложени оферти сред 20 и 30% растеж на възнагражденията. Системата, по която се дефинират заплатите в администрацията, безусловно би трябвало да бъде поправена. Някои чиновници получават повече от ръководителите си, други даже от министъра “, добави той.

Според Манолов, осигурителната вноска ще усили и осигурителните права.

„ Минималните осигурителни прагове би трябвало да се усилят, даже да е единствено с растежа на осигурителния приход за предходната година. Ако това се случи, може да се намерения за възобновяване на равнищата на осигурителните вноски. Най-важната задача на депутатите обаче е бюджетът “, добави още той.

Абсурдно е замразяването на заплати, в случай че някой реши да го прави, ще му се отворят главоболия

Приходите би трябвало да се усилят, вместо да се понижават разноските.

„ Това може да се случи, в случай че се преправят налозите и осигурителните вноски. Хубаво би било да се отстрани оптималният застрахователен приход, който е три пъти по-малък в сравнение с би трябвало да бъде към 12 000 лв.. Заедно с това би трябвало да се вдигне и таванът на пенсиите “, сподели още синдикалистът.

България е известна като „ най-бедната “ страна в целия Европейски Съюз. Все още минимална работна заплата от над 1500 евро звучи като илюзорна фантазия въпреки растежа на заплатите през последните години да е сериозен и постоянно да покриват инфлацията.

Минималните заплати в страните от Европейски Съюз варират от 477 евро на месец в България до 2 571 евро на месец в Люксембург, сочат данните на Евростат.

Данните от нея се дават от националните служби на страните-членки, от българска страна те са от Националния статистически институт.

От 22 от 27-те страни от Европейски Съюз имат национална минимална заплата, а в Дания, Италия, Австрия, Финландия и Швеция няма минимални заплати.

Източник: NOVA NEWS

Още вести четете в: България, Темите на деня За още настоящи вести: Последвайте ни в Гугъл News
Източник: safenews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР