АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Виктор Освенхен отбеляза гол, но

...

Нигерия на Осимен удържа 1-1 от Екваториална Гвинея в разочароващо начало на Купата на Африка

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Виктор Освенхен означи гол, само че не съумя да издигне Нигерия до надвит старт в Купата на Африканските народи като „ Супер орлите “ бяха държани 1-1 от Екваториална Гвинея в първия си мач в неделя.

Вратарят Хесус Овоно направи поредност от спасявания, с цел да разочарова трикратния първенец Нигерия през второто полувреме, откакто Освенхен изравни в първото.

Нигерия доминираше през цялото време, единствено с цел да бъде уловена в 36-ата минута, когато Хосе Мачин сложи на Ибан Салвадор, с цел да изстреля Екваториална Гвинея напред.

Осимхен отговори към минута по-късно, когато отклоненото центриране на Адемола Лукман падна общително, с цел да нанесе удар с глава към далечната греда.

Нигерия удари гредата посредством Моузес Саймън, само че не съумя да означи повече голове макар интензивния напън, с Овоно във въодушевена форма.

Резултатът оставя тима на треньора Жозе Пезейро напрегнат в мача от група А в четвъртък против...