АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Емилио Нсуе отбеляза хеттрик и

...

Нсуе отбеляза хеттрик, докато Екваториална Гвинея победи Гвинея-Бисау с 4-2 в Купата на Африка

АБИДЖАН, Кот д'Ивоар (AP) — Емилио Нсуе означи хеттрик и Екваториална Гвинея направи голяма крачка към етапа на елиминациите на Купата на Африка с победа с 4-2 над Гвинея-Бисау в четвъртък.

Екваториална Гвинея се реалокира преди всичко в група А с четири точки от два мача преди страната хазаин Кот д'Ивоар да играе с Нигерия по-късно.

Nsue се възползва от неточност в отбраната, с цел да изведе „ National Thunder “ напред в 21-ата минута, единствено за автогол на Естебан Ороско, с цел да изравни Гвинея-Бисау още веднъж в 37-ата.

Ороско се опитваше да центрира Франкулино Джу, който беше в засада, когато обърна топката в личната си врата.

Но Хосе Миранда нанесе удар отвън наказателното поле след почивката и Нсуе сграбчи втория си удар, с цел да подпечата дейно резултата пет минути по-късно. Той приключи своя хеттрик, като означи от сложен ъгъл в 61-ата, макар че трябваше да издържи обзор на VAR, преди да отпразнува.