Дикий: До края на лятото Русия окончателно ще обезкърви армията си
" А какво ще вършим с нея по-късно – зависи от това в какво положение ще стигнем до тази есен. Тоест тук всичко е в нашите ръце “, споделя ветеранът
Пролетното нахлуване на съветските окупатори се оказа „ изцяло негативно “. Това мнение изрази Евгений Дикий – деец от руско-украинската война, някогашен пълководец на рота от батальона „ Айдар “ и шеф на Националния антарктически теоретичен център, в ефира на украинското Radio NV.
Той означи, че руснаците имат заповед да довършат Донбас, по тази причина най-вероятно ще съсредоточат напъните си точно в това направление.
„ Това не значи, че през лятото няма да опитат да пробият някъде. Те имат толкоз твърда политическа заповед до края на лятото да довършат Донбас, че въпреки и да не съумеят, ще натискат доста мощно най-много в Донецкото направление “, споделя той.
В същото време, съгласно Дикий, не трябва да се чакат обилни резултати от руснаците. Според него обаче Въоръжените сили на Украйна могат да се възползват от момента.
„ До края на лятото в това нахлуване те дефинитивно ще обезкървят армията си и някъде към есента тя дефинитивно ще загуби боеспособност. А какво ще вършим с нея по-късно – зависи от това в какво положение ще стигнем до тази есен. Тоест тук всичко е в нашите ръце “, изясни Дикий.
Ситуацията на фронта: значими вести
Припомняме, че по-рано анализаторите от DeepState оповестиха за триумфи на Силите за защита на фронта. По данни на анализаторите РФ е изгубила минимум 46 кв. км територия в Александровското направление. По-специално украинските бранители са върнали под собствен надзор територия край Новоселовка. Освен това Силите за защита организират пречистване от съветски окупатори покрай други обитаеми места в това направление.
Междувременно анализатори от Института за проучване на войната пишат, че въпреки армията на РФ да губи движение на фронта, кремълският деспот може и да не знае за това. Анализаторите са разгледали картите, които съветското командване предава на Владимир Путин, и са стигнали до извода, че те не дават отговор на действителността.
Пролетното нахлуване на съветските окупатори се оказа „ изцяло негативно “. Това мнение изрази Евгений Дикий – деец от руско-украинската война, някогашен пълководец на рота от батальона „ Айдар “ и шеф на Националния антарктически теоретичен център, в ефира на украинското Radio NV.
Той означи, че руснаците имат заповед да довършат Донбас, по тази причина най-вероятно ще съсредоточат напъните си точно в това направление.
„ Това не значи, че през лятото няма да опитат да пробият някъде. Те имат толкоз твърда политическа заповед до края на лятото да довършат Донбас, че въпреки и да не съумеят, ще натискат доста мощно най-много в Донецкото направление “, споделя той.
В същото време, съгласно Дикий, не трябва да се чакат обилни резултати от руснаците. Според него обаче Въоръжените сили на Украйна могат да се възползват от момента.
„ До края на лятото в това нахлуване те дефинитивно ще обезкървят армията си и някъде към есента тя дефинитивно ще загуби боеспособност. А какво ще вършим с нея по-късно – зависи от това в какво положение ще стигнем до тази есен. Тоест тук всичко е в нашите ръце “, изясни Дикий.
Ситуацията на фронта: значими вести
Припомняме, че по-рано анализаторите от DeepState оповестиха за триумфи на Силите за защита на фронта. По данни на анализаторите РФ е изгубила минимум 46 кв. км територия в Александровското направление. По-специално украинските бранители са върнали под собствен надзор територия край Новоселовка. Освен това Силите за защита организират пречистване от съветски окупатори покрай други обитаеми места в това направление.
Междувременно анализатори от Института за проучване на войната пишат, че въпреки армията на РФ да губи движение на фронта, кремълският деспот може и да не знае за това. Анализаторите са разгледали картите, които съветското командване предава на Владимир Путин, и са стигнали до извода, че те не дават отговор на действителността.
Източник: faktor.bg
КОМЕНТАРИ




