В Аксаково посрещат 24 май с паметник на Кирил и Методий
А град Аксаково посреща 24 май с монумент на Кирил и Методий. Монументът е направен от 5 тона разтопени гилзи, предоставени от Министерството на защитата.
Паметникът, дело на скулптора доцент Николай Нинов, беше осветлен през днешния ден от Варненския и великопреславски митрополит Йоан. Жителите на Аксаково са безапелационни, че общество без памет е общество без бъдеще.
Атанас Стоилов – кмет на Аксаково: " Ние имахме безусловно огромна потребност от нещо красиво, което да бъде в центъра на града. След допитването, което направихме до популацията преди повече от 5 години, безапелационно се е стигнало до концепцията да бъде построен подобен паметник на братята Кирил и Методий. Себестойността на самия план е към 30 хиляди евро, само че тя падна, тъй като получихме подаяние от 5 тона гилзи с отпаднала нужда от Министерството на защитата. "
Паметникът, дело на скулптора доцент Николай Нинов, беше осветлен през днешния ден от Варненския и великопреславски митрополит Йоан. Жителите на Аксаково са безапелационни, че общество без памет е общество без бъдеще.
Атанас Стоилов – кмет на Аксаково: " Ние имахме безусловно огромна потребност от нещо красиво, което да бъде в центъра на града. След допитването, което направихме до популацията преди повече от 5 години, безапелационно се е стигнало до концепцията да бъде построен подобен паметник на братята Кирил и Методий. Себестойността на самия план е към 30 хиляди евро, само че тя падна, тъй като получихме подаяние от 5 тона гилзи с отпаднала нужда от Министерството на защитата. "
Източник: bnt.bg
КОМЕНТАРИ




