95% от лекарите в ТЕЛК-Пловдив планират да подадат оставка. Причините

...
95% от лекарите в ТЕЛК-Пловдив планират да подадат оставка. Причините
Коментари Харесай

Масови оставки в ТЕЛК-Пловдив


95% от лекарите в ТЕЛК-Пловдив възнамеряват да подадат оставка. Причините са ниски заплати, огромен брой пациенти, които чакат документи за неработоспособност, и актове за нарушавания, наложени от здравното министерство.
Медиците би трябвало сами да заплащат неизплатени пенсии на пациентите, на които Националната лекарска комисия и Национален осигурителен институт са отменили със задна дата решенията за обезщетение, съобщи Нова телевизия. Лекарите настояват, че процентът неработоспособност се дефинира по отношение на прегледа и документите, издадени от лечебните заведения. И няма разумно пояснение за какво техните актове се ревизират от Националната комисия.
Медиците, които са на заплата от 600 лв., би трябвало да връщат хиляди левове, до момента в който тече обжалването на актовете в съда. 90% от лекарите в ТЕЛК са пенсионери. Това, за което те упорстват, е парите за пенсии на трудоустроените да не се изплащат, преди да се произнесе Националната лекарска комисия. Ако от здравното министерство не чуят казуса им, след Нова година ТЕЛК- Пловдив ще затвори.
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР