93,08% от избирателите са казали да на местния референдум в

...
93,08% от избирателите са казали да на местния референдум в
Коментари Харесай

Провал на референдума за Бузлуджа заради ниската избирателна активност

93,08% от гласоподавателите са споделили „ да " на локалния референдум в Казанлък по отношение на ръководството на Дом-паметника на връх „ Бузлуджа ". Това заяви Общинската изборна комисия (ОИК). Референдумът се оказа несполучлив заради ниската изборна интензивност. Необходима беше интензивност от 40 на 100.

Жителите на общината трябваше да отговорят на въпроса " Подкрепяте ли Община Казанлък да получи и употребява безплатно парцел - частна държавна благосъстоятелност „ Дом-паметник " на връх Бузлуджа за 10 години? ".

Причината за референдума е, че Община Казанлък има утвърден европроект за консервацията на паметника на стойност съвсем 7 милиона лв., само че наложително изискване за това е локалната власт да поеме ръководството му.

Окончателната изборна интензивност е 19,44%. Гласували са 12 074 гласоподаватели, като 11 240 от тях са дали отговор с „ да ". 

Всеки миг е значим! Последвайте ни ви , с цел да сте в крайник с тематиките на деня
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР