„Ваня Петкова беше една истинска Жана д’Арк.“Това каза журналистката Оля

...
„Ваня Петкова беше една истинска Жана д’Арк.“Това каза журналистката Оля
Коментари Харесай

Оля Ал-Ахмед: Такава съм-пламък, който бавно гасне, дете, което не иска да порасне

„Ваня Петкова беше една същинска Жана д’Арк.“

Това сподели журналистката Оля Ал-Ахмед, която беше посетител в предаването „Делници“ с водещ Николай Колев.

Оля Ал-Ахмед описа за първото връчване на Националната премия за лирика „ Ваня Петкова“. Тя беше дадена на поетесата Милка Пиналска.

Лауреатът е получила статуетка, дело на скулптора Гроздан Грозев, грамота, както и премия от частен донор – Стефан Личев. Те са били връчени от ръководителя на Съюза на българските писатели (СБП) Боян Ангелов.

Журналистката, публицист и стихотворец Оля Ал-Ахмед описа и за поетичната си книга „Цвете от куршуми“. Гостенката изясни, че създател на корицата е нейният наследник, а илюстрациите са на майка й Ваня Петкова и още веднъж на сина й.

Оля Ал-Ахмед съобщи, че не желае поезията й да бъде сравняване с тази на майка й. Тя уточни, че словото на Ваня Цветкова е недостижимо и галактическо, до момента в който нейното е земно.

„Куршумите, това са всичките патрони, изстреляни по мен – в работата, в любовите, в градския превоз. Винаги някъде там в далечината от тези гилзи ще поникне едно цвете на положителното.
Източник: eurocom.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР