„Левски“ спечели с 2:1 срещу украинския „Верес“ в последния си

...

Левски завърши лагера в Турция с победа

„Левски“ завоюва с 2:1 против украинския „Верес“ в последния си мач от зимния лагер в Турция.

Марин Петков изведе „сините“ напред в резултата още преди да са изтекли и 60 секунди от срещата. В 22-ата минута Асен Митков пропусна дузпа, а „Верес“ съумя да изравни в 43-ата минута посредством капитана си Михаил Сергийчук. В 62-ата минута влезлият като запаса Здравко Димитров донесе триумфа за „Левски“.

Двубоятзапочна отличноза „сините„, като следгрешноподаванена противника топкатастигнадоМаринПетков, койтопробифронталносрещуврататаипреодолястражана„ Верес “.

В идващите минути отборът от Ровно потегли напред в търсене на изравнителен гол. „ Левски “ търсеше шансове на контраатаки, катов 21-ата минута четирима играчи в синьо се оказаха против вратаря на украинците и един от бранителите. Първият удар бе блокиран от бранителя, само че при добавката Билал Бари уцели ръката на притичал бранител.

Съдиятаотсъдидузпа, катозадтопкатазастанамладиятАсенМитков. Ударътнахалфав долниядесенъгълобачебеспасенотЮшчишин.

В 32-ата минута и Билал Бари не съумя да преодолее вратаря на украинците, само че натискът на „ сините “ се ускори.

Седем минути по-късно при многоходова композиция на „ Левски “, топката стигна до останалия напълно самичък на границата на наказателното поле Радослав Цонев. Ударът му с десния крайник обаче бе избавен брилянтно от вратаря на Верес.

Двеминутипредикраяна полувремето, „ Верес “организирабързаконтраатака, прикоятоМихаилСергийчукпробипрезцентъраипуснанадяснокъмКобак. ДесеткатанаВересизведекапитанасисмвнаказателнотополе, къдетоСергийчукподминаНиколайМихайловисеразписанапразнаврата – 1:1.

Второтополувремезапочнасчервенкартон. ТойбезаЕдуардКобак, койтопрезпърватачастполучижълткартон, ав 48-атаминутизавторипътвидяжълтияцвятнакартона. Такатойнапуснатерена, ананеговомястовлезеГенадийПасич.

Атаките на „ Левски “, както и през първата част, бяха повече от тези на „ Верес “ и отбраната на украинците непрекъснато бе поставяна напрегнат.

В 62-атаминутаУелтънпробидобреполявотокрило. Бразилецътуспядапреминепокрайтримаиграчивчерноипуснауспореденпаснаголлиниятакъмграницатанавратарскотополе. ТамвръхлиташеЗдравкоДимитров, койтосъссиленударпратитопкатавмрежатаза триумфа с 2:1.

В 76-ата минута Верес получи директен свободен току пред наказателното поле на Левски, само че след удара, топката бе избита в ъглов удар. След него Игор Солдат стреля с глава, само че топката мина над вратата на Михайлов.
Източник: novinata.bg