75% от пробите в София, които тестваме в нашите лаборатории,

...
75% от пробите в София, които тестваме в нашите лаборатории,
Коментари Харесай

75% от пробите в София са подозрителни за „Омикрон“

„ 75% от пробите в София, които тестваме в нашите лаборатории, са подозрителни за „ Омикрон “, сподели доктор Недялко Калъчев в утринния блок на бТВ.
Всичко по тематиката: Омикрон - новият коронавирусен вид 406
По думите му болестта върви от столицата към страната.

Според национална информация на лабораториите към 50% от останалите проби са съмнителни за „ Омикрон “.

Според проф. Пенка Петрова слюнчените проби, които се вършат в учебно заведение са по-малко ефикасни. „ Много позитивни случаи по този начин се пропущат и не престават да заразяват. Ролята им на филтър не е доста безапелационна “, сподели тя.

Според доктор Калъчев тестванията вид близалка би трябвало да се държат в устата най-малко 15 минути, с цел да дадат резултат, което ги прави неефективни. „ Каквото и да е тестване на слюнка допуска проблем. Тези проби са щадящи, само че и с много висока степен на неустановеност за негативния резултат “, счита Калъчев.

В студиото на „ Тази заран “ доктор Калъчев сподели по какъв начин би трябвало да се тестваме вярно с домакински антигенен тест с назален секрет.

Той изясни, че тестът не би трябвало да се взима от ръба на носа или по посока синусите, а клечката би трябвало да се вкара сред 8 и 10 сантиметра хоризонтално в носа, с цел да се доближи назофарингса.

„ Много е елементарно човек да се тества самичък, тъй като има нюх. Не е мъчително “, безапелационен е Калъчев.

„ Човек би трябвало да се тества най-рано най-малко три дни след подозрителен контакт. Става въпрос в случай че няма никакви признаци, несъмнено “, сподели Калъчев.

Относно срещата на КСНС, на която се оказа, че ръководителят на Народното събрание Никола Минчев е с ковид, Калъчев и Петрова са безапелационни, че би трябвало всички участници да подлежат на някаква карантина. „ Все още чакаме новата заповед на здравното министерство, само че към този миг работят старите правила за карантина “, сподели Калъчев.

Всичко по тематиката: Омикрон - новият коронавирусен вид 406  Проф. Ива Христова: Омикрон е началото на последните издихания на пандемията Проф. Ива Христова: Омикрон е началото на последните издихания на пандемията  Стряскащ връх в Съединени американски щати на заболели от ковид Стряскащ връх в Съединени американски щати на заболели от ковид  Среща на Спешна помощ и шефове на лечебни заведения в София Среща на Спешна помощ и шефове на лечебни заведения в София
Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР