7000 лева ще бъде глобата за манипулиране на километража на

...
7000 лева ще бъде глобата за манипулиране на километража на
Коментари Харесай

До 7000 лева глоба за манипулиране на километраж

7000 лв. ще бъде санкцията за манипулиране на километража на колата. С тези законодателни промени депутатите завършиха работа, а идващото им съвещание би трябвало да бъде на 10 януари.

Търговци на коли втора ръка могат да бъдат санкционирани сред 2 хиляди и 7 хиляди за манипулиране на километража.

В закона бе записано още и че кола, която не мине механически обзор, ще бъде служебно дерегистрирана. Отново служебно ще се възвръща регистрацията й откакто премине сполучливо механически обзор. Данните ще подава Изпълнителна организация " Автомобилна администрация ".

Собственик на пункт за механически обзор, затворен поради нарушавания, няма да може да отвори нов на същото място, само че през друга компания, плануват дефинитивно признатите промени. Разширява се и кръгът от МПС-та, които ще подлежат на механически обзор, като се включат и най-рисковата група от участници в придвижването – двуколесни и триколесни транспортни средства, високоскоростни трактори и мотопеди.

Между 500 и 1500 лв. ще бъде санкцията пък за неукрепен товар. Главният секретар на Изпълнителна организация „ Автомобилна администрация “Дамян Войновски изясни какво на процедура значи това.

" И печки да се транспортират трябват да се укрепят по подходят метод. Има специфични ремаци - те се продават по бензиностанциите ", изясни Войновски.

В последна сметка стана ясно, че се приказва за обемни товари, наредбата ще бъде пусната за публично разискване скоро, а глобите ще важат от май идната година. /dariknews.bg
Източник: dnesplus.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР