Жена стана жертва на инвестиционна измама, загуби 14 000 евро
68-годишна жена от Разлог е станала жертва на онлайн машинация, откакто е изгубила близо 14 000 евро, оповестиха от полицията.
В интервала от април до началото на май тя е водила преписка посредством мобилно приложение с лица, представящи се за борсови медиатори. Те я убедили, че могат да ѝ спомагат за спомагателни приходи посредством вложения.
Постепенно дамата е превеждала разнообразни суми посредством банкови преводи и онлайн банкиране към посочени от тях сметки, без да подозира, че става въпрос за машинация.
По случая е формирано досъдебно произвеждане, а следствието продължава.
В интервала от април до началото на май тя е водила преписка посредством мобилно приложение с лица, представящи се за борсови медиатори. Те я убедили, че могат да ѝ спомагат за спомагателни приходи посредством вложения.
Постепенно дамата е превеждала разнообразни суми посредством банкови преводи и онлайн банкиране към посочени от тях сметки, без да подозира, че става въпрос за машинация.
По случая е формирано досъдебно произвеждане, а следствието продължава.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




