Предвиждат синя зона и през нощта
650 лв. ще коства месечният абонамент за паркиране в синята зона на София през нощта. Това предвиждат промени в наредба на Столичния общински съвет, които ще бъдат гласувани в четвъртък, съобщи БНР.
Целта е да бъде въведен ред и нощните заведения да не преотдават нелегално общинска благосъстоятелност. Промените плануват нощният длъжностен абонамент за паркиране в синята зона да стартира от 19.30 часа и ще продължава до 8.30 сутринта, написа novini.bg.
Според общинския консултант Стефан Марков, който е вносител на отчета, мярката е нужна, с цел да бъде въведен ред и нощните заведения да не разполагат гратис с общинската благосъстоятелност, като резервират места за паркиране за клиентите си.
Според общинския консултант от Българска социалистическа партия Иван Таков удобството ще бъде единствено за клиентите на заведенията, само че не и за живущите в синята зона на града.
Целта е да бъде въведен ред и нощните заведения да не преотдават нелегално общинска благосъстоятелност. Промените плануват нощният длъжностен абонамент за паркиране в синята зона да стартира от 19.30 часа и ще продължава до 8.30 сутринта, написа novini.bg.
Според общинския консултант Стефан Марков, който е вносител на отчета, мярката е нужна, с цел да бъде въведен ред и нощните заведения да не разполагат гратис с общинската благосъстоятелност, като резервират места за паркиране за клиентите си.
Според общинския консултант от Българска социалистическа партия Иван Таков удобството ще бъде единствено за клиентите на заведенията, само че не и за живущите в синята зона на града.
Източник: petel.bg
КОМЕНТАРИ




