Разходите за изборите може да стигнат 80 млн. евро
Над 35 милиона евро от тази сума ще отидат за хонорари за членовете на изборните комисия. 12 милиона са предопределени за защита на изборния развой от страна на Министерство на вътрешните работи.
„ Има планувани средства и за видеонаблюдение и видеозаснемане през Министерството на електронното ръководство, за актуализиране на описите – през Министерството на районното развиване и благоустройството, за откриване на секции в чужбина посредством Министерството на външните работи и за застраховане на всички останали процеси, нужни за естественото осъществяване на изборите на 19 април “, акцентира министърът.
Той предвижда, че с разноските за хартия и паравани, за които следва да бъде признато разпореждане на Министерски съвет, план-сметката от настоящия си общ размер от към 65 милиона евро евентуално във финалния си вид ще доближи сред 75 и 80 милиона евро.




