60-годишен мъж се ваксинира десетки пъти в Германия, за да

...
60-годишен мъж се ваксинира десетки пъти в Германия, за да
Коментари Харесай

Арестуваха мъж, ваксинирал се 90 пъти в Германия

60-годишен мъж се имунизира десетки пъти в Германия, с цел да продава по-късно подправени документи с същински номера, съобщи Асошиейтед прес.

Според проверяващите, мъжът от източния град Магдебург се е ваксинирал месеци наред, общо към 90 пъти, във имунизационни центрове в източната провинция Саксония, преди престъпната полиция да го залови по-рано този месец.

Заподозреният не е арестуван, само че е разследван за нелегално издаване на документи и подправяне на документи.

Той е бил хванат във имунизационен център в град Айленбург в Саксония, когато отишъл за слагане на доза ваксина за втори следващ ден. Полицията е конфискувала от него няколко празни бланки за документ и е почнала наказателно следствие.

Засега не е ясно по какъв начин са му се отразили тези близо 90 дози коронавирус ваксина, които са били на разнообразни производители.

През последните месеци немската полиция е правила доста интервенции по отношение на фалшификации на имунизационни паспорти. Във Федерална Република Германия доста антиваксъри отхвърлят да се ваксинират, само че желаят да разполагат с бленуваните коронавирус паспорти, които вършат доста по-лесен достъпа до публичен живот и публични места като заведения за хранене, театри, плувни басейни и работни места.
Източник: trafficnews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР